Bc Jiří Štábl

Bc Jiří Štábl

Bc Jiří Štábl

náměstek primátora města Teplice

"Přijde mi potěšující, že se společnost aktivovala a začala více přemýšlet o přirozeném zlepšování vlastní imunity. Myslím si, že takovéto centrum by mohlo lidem dát řadu odpovědí, návodů a dobrých příkladů ze života, a to jednoduše a srozumitelně."

 

O Imunitním centru

Myšlenka Imunitního centra mě zaujala proto, že vidím společenský hlad (bohužel to bude velkou měrou dané současnou kritickou situací) po zlepšování vlastní kondice, udržení dobrého zdraví. Jako člověk, který je vedení padesáti tisícového města, považuji za důležité ukazovat obyvatelům, jak se jednoduše a bez výrazných finančních nároků dá udržet pevné zdraví a zlepšovat psychická pohoda. Podle mého názoru je to v současnosti potřeba více než kdy předtím.
Imunitní centrum by lidem mělo umět zprostředkovat informace o imunitě, přirozené dobré fyzické kondici, stravování a duševní hygieně. Žijeme v době neustálého stresu, tempo života se obecně zrychlilo, technologie se raketově vyvíjí a lidské tělo a psychika si leckdy se vším tímto tlakem současné doby neumí poradit. Je proto potřeba lidem ukazovat, jak se udržovat v dobré psychické kondici, jak je tato kondice fundamentálně provázána s fyzickou kondicí a že v tom důležitou roli hraje strava. Tohle všechno by mělo imunitní centrum jednoduše umět veřejnosti vysvětlit a ukázat jí dobré příklady lidí, kteří takto mezi námi fungují (a to nemusí být jen celebrity).

O zdraví

Celý život jsem sportoval, takže o zdraví se snažím pečovat několikrát týdně aktivně sportem. K tomu si pak pro posílení imunity přidávám otužování, které je nyní hodně módní záležitostí, nicméně já jsem se otužoval ještě než to bylo „cool“. Co však považuji za hodně důležitou součást péče o zdraví je strava – dřív jsem to neuměl ocenit, tak jako nyní. Když lépe jíte, máte více energie, jste lépe naladění, lépe spíte – a v kombinaci se sportem a otužováním vás pak už nic netrápí.

Imunitní centrum > Osobnosti > Bc Jiří Štábl