Mgr. Tomáš Pivoňka

Mgr. Tomáš Pivoňka

Mgr. Tomáš Pivoňka

Prezident Českého institutu interních auditorů ČEZ, a.s.

"Imunitní centrum může pomoct české společnosti osvětou o našem zdraví. Muže mluvit o imunitě a o faktorech, které ji posilují."

 

O Imunitním centru

Imunitní centrum má ambici propojovat i zdánlivě vzdálené světy, jako například svět sportu, jógy a profesionálního lékařského prostředí. Jde o skvělý nápad. Myslím, že z těchto spojení mohou vznikat velmi užitečné věci. Například prevence obezity, která představuje v naši zemi skutečný problém a je dle mého názoru i příčinou vysoké úmrtnosti spojené s pandemii covid. Z mé osobní zkušenosti například vím, že praxe jógy zcela přirozeně vede k zdravějšímu životnímu stylu (adekvátní pohyb a zdravá strava), vyrovnanější mysli a větší spokojenosti v životě. To jsou z pohledu imunity zcela zásadní faktory.O zdraví

Józe se s různou intenzitou věnuji více než 25 let, poslední dobou i jako lektor. Za tu dobu se jóga stala přirozenou součástí mého života. Učí mě větší pozornosti, vyrovnanosti, jemnosti a soucitu. Jóga pro mě neznamená pouze fyzické cvičení, důležitá je pro mě i filozofie jógy a buddhismu, hodně medituji a provádím dechová cvičení. Nabízím tak potřebné impulsy pro moje tělo, mysl i duši. Všechny tyto věci jsou klíčové z pohledu naší imunity.

 

I velmi krátká meditace nebo jemná a pozorná práce s tělem vede k okamžitému zklidnění a výrazně snižuje úroveň stresu. Stres a vnitřní nepohoda patří k hlavním faktorům snižujících naší imunitu a ne náhodou se ty nejhorší nemoci jmenují autoimunitní. Jóga mi skvěle pomáhá v mé náročné manažerské pozici, stejně tak mi pomáhá zvládat řadu dalších aktivit – angažuji se v neziskovém sektoru, pomáhám s domácností a výchovou děti, starám se o velkou zahradu a sad. Rád také sportuji na čerstvém vzduchu. Jezdím na kole, kolečkových bruslích a chodím po horách. Zkrátka se hýbu.

Imunitní centrum > Osobnosti > Mgr. Tomáš Pivoňka